אודות

פרקטים ובעיקר של עץ אלון משדרגים לאין שיעור כל חדר בו הם נמצאים,

בין אם במשרד ובין אם בבית. בגלל ההיצע העצום שקיים היום בשוק ובגלל הפופולריות האדירה לה זוכה רצפת פרקטים בבתים רבים בישראל ישנם אנשים רבים אשר רוצים לקנות פרקט אך לא יודעים בהכרח איזה דגם הוא המתאים ביותר להם,

איזה צבע הוא הנכון ביותר לבית שלהם, מה הם צריכים לחפש בעת הקנייה ועל מי לסמוך על מנת שייתן להם את העצות הטובות ביותר לקניית רצפה שתחזיק מעמד לאורך שנים וגם תשדרג את הבית עם מראה מקסים.

במאמר זה כמה טיפים לבחירת פרקטים כך שתוכלו להנות מהקנייה לאורך שנים רבות וארוכות, ולבצע את ההוצאה הכספית הזו בחוכמה, מבלי שחלילה תתחרטו עליה לאחר מכן.

פרקטים יש לבחור לפי כמה קריטריונים שונים. אחד הקריטריונים האלו הוא הצבע. כאמור לעיל, כיום יש שפע אדיר של פרקטים והדבר בא לידי ביטוי בין היתר גם במספר גדול מאוד של צבעים. בעת הקנייה חשוב לשים לב לבחירת צבע נכון על מנת שהצבע ישתלב בצורה הטובה ביותר עם העיצוב הכללי של הבית ועם הרהיטים. מלבד התחשבות בעובדה שלרוב אנחנו רוצים ליצור מראה אחיד והומוגני ככל האפשר בבית יש להתחשב גם בסוגיות נוספות, למשל, אם אנחנו רוצים להקטין את החלל ולגרום לו להראות אינטימי יותר או שמא אנחנו רוצים לנסות "לפתוח" כמה שיותר את החלל ולנסות לגרום לו להראות רחב יותר ומואר יותר. בחירת צבעים כהים יחסית תעזור להקטין את החלל.

צבעים אלו לרוב יהיו נוכחים יותר ובולטים יותר ואכן יכולים לעשות נפלאות לחללים מסוימים. לעומת זאת, בחירה בצבעים בהירים תוכל ליצור אשליה של חלל גדול יותר ושל חלל מואר יותא ולכן צבעים אלו מתאימים במיוחד לחללים קטנים. כמו כן, בחירה בצבעים בהירים תתאים לחדרים חשוכים שרוצים ליצור אצלם אשלייה של אור ושל חדר מואר. רצפה כהה בחדר חשוך רק תגרום לתחושה שהחדר חשוך יותר מכפי שהוא באמת. נקודה נוספת שעל פיה כדאי לבחור צבעים היא לפי ניגודיות: כדאי לשים לב שלעתים רהיטים בהירים מאוד ישתלבו דווקא עם רצפה כהה, ולהפך – כך שלא תמיד כדאי להתאים בהיר עם בהיר וכהה עם כהה אלא דווקא לנסות ולבצע שילובים אלגנטיים.

פרקטים, יש לבחור, אם כן, לפי הצבע שלהם אך זהו אינו הקריטריון היחיד שיש להתחשב בו בעת בחירת רצפת פרקט. קריטריון נוסף וחשוב לא פחות הוא כמובן סוג העץ. כאשר קונים פרקטים חשוב להקפיד ולקנות מוצר איכותי ככל האפשר, על מנת שזה יישמר לאורך זמן ולא יתבלה לאחר זמן קצר יחסית. לשמירה נכונה על הרצפה ולהקפדה על הוראות היצרן יש חשיבות גדולה גם כן אך לאיכות המוצר מלכתחילה ולאיכות העץ יש השפעה אדירה על אורך חיי המדף שלו ולכן זהו קריטריון חשוב ביותר שלא כדאי להתעלם ממנו בעת בחירת פרקטים.